sobota, 2 lutego 2013

Król Lew po Tigowemu...

... czyli od tego posta, który będzie na razie streszczeniem, zacznę opisywać moją wizję Króla Lwa. :) Niektóre postacie są zaczerpnięte z opowieści Disneya, ale spora część to moje, własne postacie.
---

   Dawno temu, tak dawno, że najstarsze zwierzęta tego nie pamiętają - na Słoneczną Ziemię przybyły 3 lwice, a niedługo później 3 lwy. Od tamtej pory zaczęły nazywać tą krainę Lwią Ziemią.

   Najstarsza z lwic, Aqua, postanowiła założyć stado, którego została przywódczynią. Wtedy w skład stada wchodziła jedynie ona i jej przyjaciółki - Earth i Vibley. Aqua była najstarszą, najsilniej zbudowaną, najmędrszą i najrozważniejszą z lwic. Była piękna, jednak nie najpiękniejsza. Earth, jeśli idzie o siłę i piękno - nie przodowała. Była jednak niezwykle wrażliwa na piękno natury, potrafiła rozmawiać z innymi zwięrzętami niezależnie od gatunku. Była świetnym dyplomatą i potrafiła rozwiązać każdy konflikt. Vibley zaś - najmłodsza, czarna lwica - nie była zbyt silna, za to szczupła i najpiękniejsza z nich wszystkich. Miała czerwone, pełne gniewu oczy. Była przebiegła, chytra, bezlitosna, w walce uznawała zasadę "Wszystkie chwyty dozwolone". Choć nie była silna, każdą walkę wygrywała dzięki swojej przebiegłości i mistrzostwie strategii.
    Często wybuchały konflikty między Aquą a Vibley. Ta druga była zazdrosna i rządna władzy. Aqua zaś była niesamowicie uparta i nie chciała iść na żadne kompromisy. Niedługo później do stada przyłączyli się bracia Whiter i Dawn, a także ich towarzysz, Black. Whiter był dokładnym odpowiednikiem Aquy, Dawn odpowiednikiem Earth, zaś Black był równie zły i bezlitosny jak Vibley. Po jakimś czasie pojawiły się kolejne lwy, a Aqua i Whiter, Earth i Dawn oraz Vibley i Black zostali parami. Whiter ogłosił się królem, a stado stało się rządzącym w krainie. Wszystkie zwierzęta były uległe Whiterowi i szanowały go za jego rozwagę, a jednocześnie drżały ze strachu przed potężnym białym lwem. Black, nie mogąc znieść faktu, że nie jest królem, próbował zdobyć władzę siłą, przez pojedynek z Whiterem. Przegrał jednak i oboje z Vibley, oraz z ich nowo narodzoną trójką dzieci, zostali wygnani za granicę królestwa, na spalone i wyniszczone tereny, zwane odtąd Złą Ziemią.
   Na tej ziemi doszło, między Blackiem a Vibley, do walki. Lwica oskarżyła partnera o to, że jest winien tego, jak skończyli. Jako strateg chciała intrygą doprowadzić się do władzy - Black natomiast pazurami i kłami. Black w walce ginie, a Vibley ogłasza się wygnaną królową Złej Ziemi. Jej córka, Zauditu, najstarsza - zostaje wytypowana do objęcia władzy na Złej Ziemi, a później w Królestwie. Zauditu miała też dwóch młodszych braci - Zacky'ego (był nieco niezdarny i miał od urodzenia bardzo zły wzrok) i Tande'go. Księżniczka Złej Ziemi nie była jednak równie zła jak jej matka i jak tylko nadarzała się okazja, ruszała na granicę swego kraju z Lwią Ziemią, marząc, żeby kiedyś zamieszkać po drugiej stronie granicy, opowiedzieć się po stronie dobra.
    Aqua urodziła Whiterowi dwoje dzieci - starszą Dianę i młodszego Mohatu. Diana, mimo, że była starsza wiekiem, nie została wybrana na następce na rzecz męskiego potomka króla. Earth martwiła się, jak bardzo ojciec izoluje młodego księcia od innych - wróżyła Mohatu, że będzie zły, tak jak Black. Później okazało się, że poniekąd miała rację...

   Mohatu, będąc nieposłusznym dzieckiem, ale przede wszystkim - samotnym, wybrał się kiedyś, mimo zakazów ojca - na granicę. Tam spotkał małą Zauditu, którą na początku potraktował jak wroga i nieźle wystraszył. Okazało się jednak, że wcale nie jest bojowo nastawiona. Jak tylko mógł, uciekał na granicę by bawić się z nową przyjaciółką. Z czasem Zauditu i Mohatu zakochali się w sobie. Gdy byli prawie dorośli, Whiter odkrył tajemnicę syna i przegnał jego ukochaną mimo jej zapewnień, iż chce przejść do jego stada. Nie ufał Zauditu myśląc, że jest to podstęp, który ma prowadzić do objęcia władzy przez córkę Vibley. W końcu dochodzi do starcia między dwoma stadami, kiedy Zauditu ucieka w nocy na Lwią Skałę i zarzeka się, że nie wróci już do domu. Vibley myśli, że została porwana przez Whitera, który chce pozbawić Złą Ziemię przyszłej królowej. W bitwie ginie Whiter i Vibley, co Earth bierze za znak, mówiący o tym, że po każdej stronie leżała wina. Mohatu obejmuje władzę a Zauditu zostaje królową. Diana wiąże się z bratem królowej, Zacky'm, natomiast Tande wraca na Złą Ziemię obiecując zemstę za śmierć matki i zdradę rodzeństwa.
  Królowa Lwiej Ziemi rodzi Mohatu dwa martwe lwiątka, które są złym znakiem. Zaraz po tym umierają Earth i Aqua. Nad Lwią Ziemią wisi fatum, za które Mohatu oskarża Zauditu. Gdy wreszcie rodzi się jedyny syn króla, Ahadi, jego ojciec zaczyna traktować go tak, jak Whiter jego - izoluje go od reszty, nie pozwala mu bawić się z innymi lwiątkami, a za skrzywdzenie księcia nakłada karę wiecznego wygnania. Zauditu się to nie podoba i próbuje wyperswadować Mohatu, by nie był jak ojciec. Ten w gniewie uderza Zauditu, a ona uderza głową w skałę i umiera na oczach ukrytego w wyłomie jaskinii Ahadiego. Od tamtej pory w umyśle Ahadiego rodzi się nienawiść do ojca. Pewnego dnia na Lwią Skałę przybiega nastoletnia Uru, córka Tandego, dziedziczka Złej Ziemi. Jest wycieńczona, wygłodniała i odwodniona. Ahadi wymusza na Mohatu, aby pozwolił jej zostać, bo młody książę zakochał się w pięknej lwicy. Nikomu jednak tego nie zdradził, a Uru wyjaśnia po odzyskaniu sił, iż ojciec głodził ją, bo nie chciała zgodzić się na intrygę, jaką uknuł - miała uwieść księcia Lwiej Ziemi i objąć tron. Mohatu wierzy jej, gdyż przypomina mu się sytuacja z Zauditu. Ahadi, gdy staje się dorosły, każe wygnać swego ojca, oskarżając go o śmierć matki - król bowiem powiedział poddanym, iż był to wypadek. Ahadi wyjawia całą prawdę o śmierci królowej. Mohatu zostaje wygnany, a jego syn obejmuje tron razem z Uru...

---
C.D.N. :)

~Tiga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz